Co třeba trochu zpomalit?

6. dubna 2013 v 13:55 | Lucqa |  Úvahy
Děláme to všichni. Žijeme moc rychle. Neužíváme si okamžiky, které by za to stály, protože jsme zvyklí jen tak letět časem.
A mě už připadá nudné žít takový život, brát každý den prostě jako jeden z dalších. Protože každý okamžik je něčím důležitý, zvláštní a jedinečný. Každou chvíli v životě je třeba si pamatovat, radovat se při vzpomínce na ní, nebo se z ní poučit. Všechny vteřiny našeho života bychom měli žít, jako by byly ty poslední. Protože pokud jen tak bez zastávky prolétneme životem, všichni nás budou vnímat jenom jako člověka, kterého někdy potkali, nebo možná trochu znali. Pokud se budeme radovat z každé minuty, utkvějme v paměti ostatních mnohem déle.
Ale všechno musí jednou skončit. I něco, na co jsme se těšili snad věčnost. A tak nesmutni, když taková chvíle skončí. Raduj se z toho, že se něco takového vůbec stalo a těš se na další neopakovatelné vzácné okamžiky. Brzo určitě nějaký úžasný zážitek příjde. Jen si musíš dát pozor, abys jím jen bez povšimnutí neprolétnul, jako to dělá většina lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Samaja Samaja | Web | 17. dubna 2013 v 18:38 | Reagovat

Teda... upřímě jsem se nad tím zamyslela...ale jak to uděat? Jak si užívat každou chvíli? Na to nepřijdu. Asi budu jen ten, kterého lidi potkali...možná někdy znali. Nádherný článek :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama