Lovci démonů-3. část

25. března 2013 v 19:41 | Lucqa |  Lovci démonů
,,April! Ap, vstávej!" vzbudil mě naštvaný hlas mé sestry. Ucítila jsem, jak Kyle vedle mě nadskočil. Usnuli jsme až nad ránem.
,,Co je?" otevřela jsem oči a dívala se do Mayina obličeje. Rty měla pevně semknuté k sobě a propalovala mě ledově modrýma očima.
,,Ty dneska nejdeš do práce? Potřebuju odvézt do školy. Vlaky nejezdí, prej výpadek proudu v celym městě." Jo, jasně. Práce. Moje práce byl lov démonů a NRS mi za to platila. Nebyla to nějaká závratná částka a určitě bych si za to mohla říct víc, ale já ani Maya jsme nic víc nepotřebovaly. Maya si myslela, že pracuji jako číšnice v italské restauraci pár bloků od její školy.
,,Ne, nejdu…" vydechla jsem unaveně ,,a ty dneska nepůjdeš do školy."
,,Fajn, ale proč?" hodila školní batoh na zem a rozvalila se do křesla proti nám.
,,No…" nevěděla jsem jak začít. Podívala jsem se na Kyla, ale ten jen pokrčil rameny. Netušila jsem, co se vlastně bude dít s Mayiným vzděláním. Normálně, když lovci nastupují, jim už moc studia na střední škole nezbývá. Někteří pokračovali studiem na univerzitě, ale většinou jim to nevydrželo víc než rok. Ve dne studovat a v noci se na ulicích prát s příšerami? Ve čtrnácti letech? Nemyslela jsem si, že by to Maya mohla zvládnout.
,,Ty už asi do školy nebudeš chodit vůbec, Mayo." předběhl mě Kyle.
,,Jakto?" sestra nakrčila čelo.
,,No, je to trochu složitější…" snažila jsem se to co nejlíp formulovat.
,,Neříkej." nasadila svůj sarkastický výraz.
,,Tak fajn, ale slib mi, že nezačneš vyvádět a nebudeš mě přerušovat, dokud neskončím." Jako já, když mi to naši řekli. Dodala jsem v duchu.
,,Neboj, po čtrnácti letech života s tebou přežiju všechno." zvedla oči v sloup.
,,Dobře…" začala jsem a nechala její drzou poznámku přejít ,,Už jsme spolu mluvily o tom, jak umřeli rodiče…" Maya přikývla ,,…no, já jsem ti tak trochu lhala…řekla jsem ti, že když se vraceli z dovolené, spadli v letadle. Pravdou je, že je zavraždili…lidé z takové divné skupiny. No, nebyli to tak moc lidé, víš…ti vrazi…Je to takový zvláštní druh, d-d-démonii."
Maya vyděšeně vyvalila oči.
,,No a naše rodina…má v krvi…rodíme se s potenciálem tyhle démony zabíjet. Naši…zemřeli při útoku, zavraždili tenkrát devět lidí, já jsem jim utekla jen o vlásek…"
,,Počkej…ale já teď budu muset ty d-d-démony….zabíjet taky?"
S Kylem jsme oba přikývli.
,,Já…" Maya vypadala, jako že se každou chvíli pozvrací. Pak zvedla ze země batoh a dřív než jsme ji stačili zastavit, vyběhla z domu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Broskvička Broskvička | Web | 26. března 2013 v 11:01 | Reagovat

Hezký, těším se na pokračování.

2 Samaja Samaja | Web | 26. března 2013 v 18:04 | Reagovat

Teda...nedivím se jí, že utekla... Už se těším na další :)))

3 sasenkasenka333s sasenkasenka333s | Web | 29. března 2013 v 14:06 | Reagovat

Úžasné teším sa na ďalšiu časť.... A mám otázku nechceš spriatelit???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama