Lovci démonů-2. část

23. března 2013 v 20:01 | Lucqa |  Lovci démonů
,,To snad nemyslí vážně!" naštvaně jsem kopla do kamene ve velikosti pěsti. Od Kyla se mi ale nedostalo žádné odpovědi. ,,Chci říct…vždyť jí zabijou! Copak si to nikdo z těch fanatiků z NRS neuvědomuje? Oni jsou jenom strážci, hlídaj nás a poroučej nám, co máme dělat. Ale nemají ani ponětí, jaký to tady venku je."
S Kylem jsme stáli před nějakým nočním klubem, kde byl zjištěn výskyt démonů Garaku, kteří mají rádi mladé maso a snadnou kořist. Zamířili jsme sem rovnou z porady, když jsem odmítala se všemi kromě Kyla a Rose mluvit. Rosalinda měla práci v druhé části města, takže já zůstala sama s Kylem.
,,Možná…víš…" Kyle promluvil poprvé od té doby, co jsme odešli ze sklepení ,,Je možný že už je na to opravdu připravená. Něco jako nástup lovce o tři roky dřív je docela závažná věc, určitě si to několikrát prověřili."
,,Takže ty jsi na jejich straně?" hodila jsem po něm vyčítavý pohled.
,,Tohle není nějaká hloupá dětská hra, April. Jsou jenom dvě strany: my a démoni. A tohle je asi fakt vážný. Nikdy jsem o podobném případu neslyšel." objal mě a políbil na čelo.
,,No právě o tom mluvím." vymanila jsem se z jeho objetí ,,Já si taky na nic takového nepamatuju. A myslím, že ani nikdo jiný. Může to být podfuk. V tomhle městě je nás jen patnáct. Třeba si myslí, že potřebujeme nějaké posily, že to nezvládáme."
,,April, co to povídáš. Máme víc než dost lovců. Třeba v New Yorku jich je méně než polovička. Pokrýváme všechny části města se zvýšeným rizikem."
,,Ale u nás je démonů víc než v New Yorku, nebo v San Franciscu. Proto chtějí Mayu."
,,April, to je hloupost. Začínáš být paranoidní."
,,Proč já tady ještě zůstávám…" otočila jsem se k němu zády a zamířila do postraní uličky, kudy jsem to domu měla jen patnáct minut pomalejšího běhu.
,,April! Zastav se prosím, zlato!" volal za mnou.
Nechtěla jsem přestávat v běhu, ale v tom jsem o něco zakopla a rozplácla se jak dlouhá tak široká na zem.
,,April?" slyšela jsem Kylův váhavý hlas.
,,Jsem v pořádku." řekla jsem po chvilce. To už mi bylo jasné, že něco není v pořádku. V uličce ale byla taková tma, že jsem nebyla s to rozeznat, co se děje.
,,Kyle…?" promluvila jsem opatrně.
,,Co se děje?" dolehl ke mně jeho váhavý hlas.
,,Něco tu je. Máš baterku?"
Místo odpovědi mě po pár vteřinách oslepilo zářivé světlo.
,,Proboha." šeptal Kyle. Trvalo skoro minutu, než si mé oči přivykly světlu a já uviděla tu věc o kterou jsem zakopla. Kyle se klečel nad tou dívkou na kolenou. Měla dokořán vytřeštěné oči, otevřenou pusu a obličej rozdrápaný do krve. Levou ruku měla oddělenou od těla a po obou nohách hluboké škrábance. Rychle jsem se probrala z šoku a po kolenou přešla k tělu dívky.
,,Co se jí stalo?" zeptala jsem se Kyla. Ani jeden z nás nekontroloval, jestli dívka náhodou nedýchá. Bylo úplně jasné, že je mrtvá.
,,Netuším." Kyle ztěžka polkl ,,Ale nikdo, koho bychom znali. Všichni známí démoni jedí maso svých obětí."
,,Myslíš…" na chvíli jsem zavřela oči ,,…že ji to zabilo pro zábavu?"
,,Nejspíš." přikývl.
,,Co budeme dělat?" v očích se mi objevily slzy.
,,Zavolám Jesii a Tommymu, aby se o to postarali." stoupl si, poodešel kousek od mrtvoly, vyťukal do telefonu číslo a začal mluvit tlumeným hlasem. Já zatím seděla jako paralyzovaná vedle dívky. Nemohla být víc než o dva roky starší než Maya. A ten démon, nebo co to vlastně bylo, ji evidentně dostal bez jakýchkoli problémů.
,,April, Tommy a Jesii tu budou za pár minut. Pojď domů." Kyle mi pomohl vstát. Jistě, Tommy a Jesii se o to postarají. To je přeci jejich práce.
Trvalo půl hodiny, než jsme se došourali k našemu domu.
,,Nechceš přespat u nás?" zeptala jsem se Kyla.
,,Tak jo. Ty bys určitě zbytek noci nezamhouřila oči."
Celou noc jsme seděli nalepeni na sebe a koukali na všechny moje oblíbené komedie. Mě se však ani na chvíli nepovedlo postit z hlavy obraz té mrtvé dívky a to, že riziko, že Maya dopadne stejně se od zítřka rapidně zvýší.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Caroline Caroline | Web | 24. března 2013 v 13:30 | Reagovat

Veľmi zaujímavý príbeh :) Teším sa na ďalší :)

2 Broskvička Broskvička | Web | 24. března 2013 v 19:41 | Reagovat

Tají se mi při tom dech.Moc se mi to líbí.

3 Samaja Samaja | Web | 25. března 2013 v 16:15 | Reagovat

Rychle další :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama